Jak połączyć router z modemem

Jak połączyć router z modemem

Dodanie routera do modemu może pozwolić na uzyskanie bezprzewodowego dostępu do Internetu. Możesz również podłączyć do routera dowolne inne urządzenie, aby uzyskać dostęp do Internetu. Dodanie routera do modemu może zapewnić dodatkowe zabezpieczenie przed hakerami. Możesz również użyć aplikacji mobilnej do skonfigurowania routera. Jeśli jednak masz powolne połączenie internetowe, możesz uznać, że konfiguracja routera jest frustrująca.

Aby podłączyć router do modemu, musisz najpierw upewnić się, że modem jest włączony. Być może będziesz musiał wyciągnąć kabel zasilający z tyłu urządzenia i odczekać około trzydziestu sekund. Po włączeniu modemu należy podłączyć go do gniazdka elektrycznego. Może być również konieczne podłączenie kabla koncentrycznego. Jeśli nie masz kabla koncentrycznego, może być konieczne użycie standardowego kabla Ethernet. Należy również podłączyć drugi koniec kabla do komputera.

Po podłączeniu modemu do gniazdka ściennego, należy podłączyć kabel Ethernet do portu WAN w routerze. Port WAN na routerze może mieć inny kolor niż pozostałe porty Ethernet. Jednak w większości przypadków port WAN jest podobny do innych portów Ethernet w routerze. Porty WAN są zwykle oznaczone jako Internet, Internet Access, Wide Area Network lub WAN. Port WAN na routerze może być również fizycznie oddzielony od innych portów.

Po podłączeniu kabla do portu WAN w routerze, powinieneś zauważyć, że kontrolka na routerze zmieni kolor, gdy go podłączysz. Lampka zmieni kolor na zielony lub zielony migający w zależności od rodzaju połączenia internetowego. Możesz również zauważyć, że światło bezprzewodowe na routerze jest migający zielony lub pomarańczowy. Jeśli światło bezprzewodowe jest pomarańczowy, może mieć złe połączenie bezprzewodowe. Jeśli bezprzewodowy światła jest stałe zielone, może mieć dobre połączenie bezprzewodowe. Jeśli kontrolka sieci bezprzewodowej miga na zielono, może to oznaczać problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej.

Jeśli połączenie internetowe nie działa, należy odłączyć modem, a następnie ponownie uruchomić komputer. Jeśli to nie rozwiąże problemu, być może masz problem z modemem lub routerem. Należy również sprawdzić, czy kabel koncentryczny jest prawidłowo podłączony. Jeśli kable są postrzępione lub wadliwe, połączenie z Internetem może nie działać. Należy również sprawdzić, czy w komputerze znajduje się port Ethernet.

Jeśli modem nie pojawia się na liście urządzeń w komputerze, może to oznaczać problem z kablem lub modemem. Być może trzeba będzie kupić nowy modem lub router. Być może trzeba będzie również zaktualizować oprogramowanie sprzętowe routera. Może to potrwać kilka minut. Jeśli masz dużo kabli lub urządzeń, być może będziesz musiał użyć przedłużacza komputerowego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *