Jeśli jesteś właścicielem firmy, planistą spotkań lub po prostu kimś, kto chce oglądać filmy i prezentacje na większym ekranie, możesz chcieć wiedzieć, jak podłączyć projektor do komputera. Proces może być prosty, ale może być również skomplikowany, jeśli jesteś nowy do tego.
Podstawy
Aby podłączyć laptopa lub komputer stacjonarny do projektora, będziesz potrzebował kilku rzeczy, w tym odpowiednich kabli i portów. Najbardziej niezawodnym sposobem jest połączenie przewodowe, ponieważ jest najłatwiejsze i najszybsze.
Kable
Większość nowoczesnych laptopów i komputerów wykorzystuje porty HDMI (High-Definition Multimedia Interface) dla swoich wyjść. Jest to standard, który pokonał inne połączenia HD, takie jak DVI i DisplayPort, ponieważ pozwala laptopowi na strumieniowanie dźwięku i obrazu w jednym połączeniu, zapewniając jednocześnie obraz w wysokiej rozdzielczości.
Połączenie HDMI działa dobrze z najczęstszymi laptopami i komputerami stacjonarnymi, ale możesz potrzebować konwertera, jeśli Twój komputer nie jest zgodny z HDMI. Dostępnych jest wiele różnych typów adapterów, więc powinieneś być w stanie znaleźć ten, który będzie działał dla Twoich potrzeb.
Komunikacja bezprzewodowa
Projektory mogą również łączyć się z bezprzewodowymi połączeniami internetowymi za pomocą chipu Wi-Fi wewnątrz urządzenia lub poprzez pakiet konwertera bezprzewodowego transceiver/odbiornik, który umożliwia strumieniowanie online. Jest to podobne do tego, jak nowoczesne smartfony, tablety, odtwarzacze multimedialne i inne urządzenia łączą się z Internetem.
Identyfikacja dostępnych połączeń przewodowych i bezprzewodowych
Najbardziej niezawodną metodą podłączenia komputera do projektora jest połączenie przewodowe, które wykorzystuje porty LAN lub USB-A, które można znaleźć w większości nowoczesnych laptopów i komputerów stacjonarnych. Podobnie jest w przypadku połączeń bezprzewodowych, ponieważ projektory mogą łączyć się z bezprzewodowym routerem lub punktem dostępowym za pośrednictwem chipa Wi-Fi w urządzeniu lub poprzez pakiet transceiverów/odbiorników, który pozwala laptopowi połączyć się z bezprzewodowym łączem internetowym i przesyłać z niego treści na duży ekran.
Nawet starsze laptopy i komputery stacjonarne, które nie mają portów HDMI, mogą nadal łączyć się z projektorem za pomocą kabla VGA i adaptera. Te adaptery przenoszą te same sygnały wideo i audio, co odpowiadające im porty HDMI i będą współpracować z praktycznie każdym starym lub nowym projektorem lub telewizorem, który obsługuje tę technologię.
Używanie projektora jako monitora: Zanim Plug & Play pojawiło się na rynku, trzeba było wyłączyć notebooka lub komputer stacjonarny przed podłączeniem go do projektora, aby umożliwić mu rozpoznanie projektora jako urządzenia wyświetlającego. Po zakończeniu połączenia zazwyczaj wystarczy włączyć laptopa lub komputer i nacisnąć kombinację klawiszy, aby projektor pokazał to, co znajduje się na monitorze komputera.
Podłączanie kabli i portów wideo: Po podłączeniu zewnętrznego portu wideo projektora do odpowiednich wejść w notebooku lub komputerze stacjonarnym, nadszedł czas na podłączenie kabli i portów. Większość projektorów jest dostarczana z kablami VGA, RCA, S-video lub komponentowymi, które należy podłączyć do odpowiednich portów w notebooku lub komputerze stacjonarnym, aby połączenie działało prawidłowo.
Podobne tematy